De VAR voor ZZP-ers is afgeschaft

Ongetwijfeld heeft u er al véél over gelezen, maar wat verandert er nu eigenlijk als u ZZP-er bent of met ZZP-ers werkt? Per 1 mei 2016 bestaat de Verklaring ArbeidsRelatie (VAR) namelijk niet meer. ZZP-ers kunnen dus geen VAR meer aanvragen. In plaats daarvan kunnen opdrachtgevers en opdrachtnemers zogenaamde modelovereenkomsten gaan gebruiken.

Waarom een modelovereenkomst?
Zo’n modelovereenkomst biedt aan ZZP-ers en opdrachtgevers duidelijkheid en zekerheid. Als gewerkt wordt volgens de overeenkomst, is er namelijk geen sprake van loondienst. En dat betekent dat u of uw opdrachtgever geen loonheffing hoeft te betalen. Zonder overeenkomst kan er bij de belasting twijfel ontstaan of er wel echt sprake is van een “echte” ZZZP situatie.  En kan u, nu of in de toekomst, geconfronteerd worden met naheffingen voor de loonbelasting.

Wat nu te doen?
Allereerst moet u vaststellen of in uw situatie een model overeenkomst nodig is. Als dat het geval is moet worden gekeken of er een bestaande modelovereenkomst beschikbaar is, of dat er een specifieke overeenkomst moet worden opgesteld. Deze kan dan worden getoetst bij de belastingdienst. Uiteraard moet er dan in de praktijk ook worden gewerkt conform de overeenkomst.

Overgangsregeling
Gelukkig is er nog tijd genoeg om dit te regelen, Er is namelijk sprake van een overgangsregeling tot 1 mei 2017. Wel moet u als u ZZP-er bent of met ZZP-ers werkt aan kunnen tonen dat u er mee bezig bent om het tegen die tijd geregeld te hebben.

Twijfelt u?
Twijfelt u over uw situatie en wilt u duidelijkheid? Neem dan gerust contact op met Dailyflex. Samen met u kunnen wij u uw situatie beoordelen en u adviseren of er actie ondernomen moet worden. Contacpersoon hiervoor is Richard Reinigert: richard@dailyflex.nlHet laatste nieuws

Uitbreiding wagenpark
Onlangs overhandigde Niels Overgaauw van Vemo Lease de sleutels van een nieuwe 7 persoons Dacia aan Ronald Saarloos. Hiermee kunnen we de planning van het vervoer nog weer efficienter gaan regelen. De Dacia is inmiddels volop in gebruik en kun je dus dagelijks tegenkomen!
Opschorting handhaving Wet DBA voor ZZP-ers
De periode waarin niet wordt opgetreden tegen overtreding van de Wet deregulering beoordeling arbeidsrelaties (Wet DBA) is verlengd tot 1 januari 2020. Opdrachtgevers en zzp'ers krijgen tot die tijd geen boetes of naheffingen als ze onbedoeld met verkapte dienstverbanden werken. Het kabinet wil het
Dailyflex te horen op BNR nieuwsradio!
Naar aanleiding van een artikel in de Telegraaf van de CNV over arbeidsmigranten, nam BNR nieuwsradio contact op met Dailyflex en vroeg aan Richard Reinigert een reactie op de stelling van de CNV. Dit interview werd live uitgezonden. Hier kunt u het interview terugluisteren:https://www.bnr.nl/nieuws
WIjzigingen Arbo wet per 1 juli 2017
Op 1 juli is de Arbowet gewijzigd, dit kan grote gevolgen hebben voor ondernemingen met personeel in dienst. De overheid verwacht dat werkgever, werknemer en bedrijfsarts hechter gaan samenwerken om beroepsziektes te voorkomen. Ook wordt de rol van de preventiemedewerker groter en krijgt deze meer v
Nieuwe collega bij Dailyflex
Wederom mogen wij bij Dailyflex een nieuwe collega verwelkomen, te weten Piotr Pawlowski. Na veel ervaring te hebben opgedaan bij diverse uitzendbureaus in verschillende branches, werd het tijd voor de dynamiek van een Westlands uitzendbureau. En dat werd dus Dailyflex. Piotr zal het team van coordi

Wil je meer weten over ons?

Lees dan verder over ons team...

Ons team!

Belangrijke downloads

Handig en belangrijk...

Downloads

Dailyflex Jupiter 128
2675 LV Honselersdijk

Bel ons

T 0174 287 273
E info@dailyflex.nl
Kvk 27262927

Mail ons