De VAR voor ZZP-ers is afgeschaft

Ongetwijfeld heeft u er al véél over gelezen, maar wat verandert er nu eigenlijk als u ZZP-er bent of met ZZP-ers werkt? Per 1 mei 2016 bestaat de Verklaring ArbeidsRelatie (VAR) namelijk niet meer. ZZP-ers kunnen dus geen VAR meer aanvragen. In plaats daarvan kunnen opdrachtgevers en opdrachtnemers zogenaamde modelovereenkomsten gaan gebruiken.

Waarom een modelovereenkomst?
Zo’n modelovereenkomst biedt aan ZZP-ers en opdrachtgevers duidelijkheid en zekerheid. Als gewerkt wordt volgens de overeenkomst, is er namelijk geen sprake van loondienst. En dat betekent dat u of uw opdrachtgever geen loonheffing hoeft te betalen. Zonder overeenkomst kan er bij de belasting twijfel ontstaan of er wel echt sprake is van een “echte” ZZZP situatie.  En kan u, nu of in de toekomst, geconfronteerd worden met naheffingen voor de loonbelasting.

Wat nu te doen?
Allereerst moet u vaststellen of in uw situatie een model overeenkomst nodig is. Als dat het geval is moet worden gekeken of er een bestaande modelovereenkomst beschikbaar is, of dat er een specifieke overeenkomst moet worden opgesteld. Deze kan dan worden getoetst bij de belastingdienst. Uiteraard moet er dan in de praktijk ook worden gewerkt conform de overeenkomst.

Overgangsregeling
Gelukkig is er nog tijd genoeg om dit te regelen, Er is namelijk sprake van een overgangsregeling tot 1 mei 2017. Wel moet u als u ZZP-er bent of met ZZP-ers werkt aan kunnen tonen dat u er mee bezig bent om het tegen die tijd geregeld te hebben.

Twijfelt u?
Twijfelt u over uw situatie en wilt u duidelijkheid? Neem dan gerust contact op met Dailyflex. Samen met u kunnen wij u uw situatie beoordelen en u adviseren of er actie ondernomen moet worden. Contacpersoon hiervoor is Richard Reinigert: richard@dailyflex.nlHet laatste nieuws

WIjzigingen Arbo wet per 1 juli 2017
Op 1 juli is de Arbowet gewijzigd, dit kan grote gevolgen hebben voor ondernemingen met personeel in dienst. De overheid verwacht dat werkgever, werknemer en bedrijfsarts hechter gaan samenwerken om beroepsziektes te voorkomen. Ook wordt de rol van de preventiemedewerker groter en krijgt deze meer v
Nieuwe collega bij Dailyflex
Wederom mogen wij bij Dailyflex een nieuwe collega verwelkomen, te weten Piotr Pawlowski. Na veel ervaring te hebben opgedaan bij diverse uitzendbureaus in verschillende branches, werd het tijd voor de dynamiek van een Westlands uitzendbureau. En dat werd dus Dailyflex. Piotr zal het team van coordi
Nieuwe collega bij Dailyflex
Sinds kort hebben we er bij Dailyflex een nieuwe collega bij, in de persoon van Henriette van Santen. Na ruim 15 jaar als allround medewerker te hebben gewerkt bij een Pot- en Perkplanten kweker in het Westland was het, na de verkoop van de kwekerij, tijd voor iets anders. En dat is Dailyflex gewo
Ronald Saarloos op Floranews.com
Floranews.com, de nieuwssite voor de Sierteeltketen, stelt deze week Ronald Saarloos, eigenaar van Dailyflex voor. Lees hier het interview floranews.com/nieuws
CAO Groothandel Bloemen en Planten
Onderhandelingsresultaat CAO Groothandel Bloemen en PlantenDailyflex heeft een behoorlijk aantal klanten die vallen onder de CAO Groothandel Bloemen en Planten. Voor onze flexkrachten die bij deze klanten werken hanteert Dailyflex deze CAO uiteraard ook, op basis van het zogenaamde loonverhoudings

Wil je meer weten over ons?

Lees dan verder over ons team...

Ons team!

Belangrijke downloads

Handig en belangrijk...

Downloads

Dailyflex Jupiter 128
2675 LV Honselersdijk

Bel ons

T 0174 287 273
E info@dailyflex.nl
Kvk 27262927

Mail ons